המשימה: קניית רכב מתוך מגוון רחב של אפשרויות 

קניית רכב היא משימה רצינית שיש להקדיש לה מחשבה וכסף, ולצד אלה גם זמן רב – הן למחקר שוק והן לחיפוש אחר הרכב המתאים לכם ביותר מכל הבחינות. כזה שיענה על הצרכים והדרישות שלכם, שיעמוד בתקציב שלכם, וישרת אתכם בצורה המיטבית. 

למעט מאוד אנשים יש זמן להתעסק בלחפש את הרכב הבא שלהם, ואם לרגע חשבתם שעשיתם כברת דרך משמעותית בכך שהגעתם סוף סוף להחלטה על סוג הרכב שבו אתם מעוניינים, מהר מאוד תגלו שזוהי רק ההתחלה. שוק הרכב מוצף כיום במגוון עצום של אפשרויות רכישת רכב: אפשר לקנות רכב חדש או יד שנייה מסוכנות, אפשר ללכת על קניית רכב יד שניה מאדם פרטי, קניית רכב מליסינג או קניית רכב יד ראשונה מהשכרה. בחלק מן המקרים, תצטרכו גם מימון לרכב, שידרוש מכם בירורים נוספים לגבי הגורם ממנו תיקחו הלוואה לרכישת רכב.

פיצוח המשימה: פתרון מציאת הרכב והמימון של מימון ישיר 

חברת מימון ישיר מפשטת את התהליך ותסייע לכם במלאכה המורכבת של מציאת הרכב. במסגרת שירות חינמי וללא התחייבות שהחברה נותנת, היא תסייע לכם לאתר את הרכב שאתם מחפשים, ואם תזדקקו לכך – היא אף תסייע לכם במימונו באמצעות הלוואה בסכום של עד 200,000 ₪ ופירעונה בפריסה של עד 100 תשלומים.

החברה מעניקה את השירות האטרקטיבי הזה לכם ולכל לקוחותיה באמצעות יועצי מימון הרכב שלה ובזכות שיתופי הפעולה שלה עם למעלה מ-1,000 מגרשים וסוכנויות רכב ברחבי הארץ. כדי לממש את השירות המוצע בפועל, כל שנדרש מכם הוא להשאיר את הפרטים שלכם או לפנות למוקד הרכב הטלפוני של מימון ישיר ולמסור לנציגי השירות את כל הפרטים הרלוונטיים. נציגי מימון ישיר ילוו אתכם לאורך כל התהליך – החל מבחירת סוג הרכב (משפחתי, יוקרה, מיני), אופי הנהיגה שלכם (בעיר או מחוץ לעיר), ועד לסוג השימוש (פרטי, עסקי). הנציגים ייצרו קשר עם יועצי הרכב ואנשי השטח שבמגרשי המכוניות ובסוכנויות, ואלו יאתרו עבורכם את הרכב המתאים ויפנו אתכם למגרש או לסוכנות הקרובים אליכם כדי שתבחרו את הרכב הספציפי ותשלימו את תהליך הקנייה. במידה ויש לכם צורך במימון, יוכל הנציג במגרש או בסוכנות לבצע את התהליך ביחד איתכם במקום.

מה לגבי האופציות השונות בקניית רכב? בואו נעשה קצת סדר בבלגן, ונבחן את האפשרויות העיקריות העומדות לרשותכם כשאתם מתכוננים לקנות רכב:

קניית רכב יד שנייה מסוכנות 

חברות ליסינג וטרייד אין רבות מחזיקות מגוון רב של רכבים שהוחכרו לחברות ועסקים, ובסוף התקופה, הן מציעות את הרכבים הללו למכירה במגרשי רכב. לרוב תמצאו במגרשים הללו דגמים נפוצים מאוד של רכבים שאהובים על הצרכן הישראלי. רכבי יד שנייה מסוכנויות כמעט תמיד נמכרים במחיר אטרקטיבי ונמוך משמעותית מהמחיר במחירוני רכב שונים, וזאת משום שלרוב הרכבים עם קילומטראז' גבוה. לעומת חברות ליסינג, חברות טרייד אין מחזיקות במגרשיהן גם דגמים פחות נפוצים ומאובזרים יותר מאלה שתמצאו במגרשי חברות ליסינג, וכן בחלקן ניתן למצוא רכבים משומשים מיד שנייה ופרטית.
מימון ישיר פועלת בפריסה רחבה בכל הארץ מול יותר מ-1,000 סוכנויות ויכולה לעזור לכם למצוא כל סוג רכב לפי הצורך שלכם ובמיקום קרוב לביתכם, וכל זאת ללא עלות או התחייבות.

קניית רכב 0 ק"מ  

על העובדה שרוב האנשים היו שמחים לקנות אוטו חדש אין עוררין, גם לא על כך שהמחיר הוא המכשול העיקרי העומד בפניהם. כידוע, כשרכב חדש עולה על הכביש, הוא מתומחר במחיר הרבה יותר גבוה מרכב שכבר נוסע על הכביש כמה שנים או אפילו שנה אחת. עסקת קניית רכב 0 ק"מ מאפשרת לרוכשי הרכב ליהנות מכל העולמות – לקבל רכב חדש לחלוטין, בעל מפרט זהה למפרט היבואן הרשמי אך במחיר המוזל בכ-14% מרכב הנרכש ישירות מהיבואן. עסקה כזו נעשית מול חברת ליסינג שרוכשת את הרכב מהיבואן, והופכת באופן הצהרתי בלבד ליד ראשונה שלו, מה שמוזיל אוטומטית את מחירו. במצב כזה, היד הראשונה היא רק על הנייר, והלקוח מקבל למעשה רכב חדש לחלוטין. 

קניית רכב חדש מסוכנות 

אין כמו רכב חדש מבחינת חוויית הנהיגה, התחושה שאיש לא נהג בו לפניכם, והחדשנות והעדכנות בכל הפרטים מגדול עד קטן. עם זאת, כידוע לא לכל אחד יש אפשרות לממן רכב חדש, לפיכך יש כאלה שיוותרו על התענוג משיקולים כלכליים, או לחילופין ישיגו מימון חיצוני להגשמת חלומם. גם אם יש לכם אפשרות לקנות רכב חדש בעצמכם או בעזרת מימון חיצוני, חשוב לדעת מראש כמה זמן תידרשו לחכות עד שהרכב יגיע לידיכם. כמו כן, יש לבחון בסוכנות שהרכב החדש אכן מצויד בכל האבזור שהזמנתם עד הפרט הקטן ביותר, שרישום הרכב בוצע על ידי היבואן בצורה תקינה, ושהרכב לא קיבל ולו שריטונת זעירה בדרכו אליכם מארץ הייצור שלו. 

קניית רכב משומש מאדם פרטי 

ישנם אנשים המוותרים מראש על האפשרות של רכישת רכב חדש, ומעדיפים לחפש בשוק הפרטי רכב יד שניה שמתאים לצרכיהם. קניית רכב יד 2 מאדם פרטי עשויה להיות מהלך נבון בנסיבות שונות ולאנשים מסוימים. ראשית, בשוק הפרטי יש סיכוי למצוא רכב משומש במצב מעולה, שכן רבים מבעלי הרכבים הפרטיים נוטים לשמור על רכבם ולטפל בו היטב. שנית, ברכישת רכב מאדם פרטי יש מרחב מיקוח גדול יחסית. יש סיכויים טובים למדי להשיג רכב משומש במצב טוב במחיר משתלם במיוחד, מכיוון שלא פעם מוכר הרכב מוכן להתפשר על המחיר כדי לסגור עסקה במהירות ולקבל את הכסף הדרוש לו. אבל, ויש אבל - אם תחליטו לקנות רכב יד 2 מאדם פרטי, תצטרכו לגייס סבלנות וזמן. כמו כן, יש לזכור שברכישת רכב מאדם פרטי לא ניתן לקבל אחריות רשמית. תיאלצו לסמוך על מילתו של המוכר ולקוות שהוא אכן נוקט בשקיפות ואינו מסתיר דבר לגבי עברו של הרכב ומצבו האמיתי. כמו כן מומלץ לקחת את הרכב לנסיעת מבחן ובדיקה במוסך. בגזרת התשלום חשוב לדעת שגם ברכישת רכב משומש ניתן להיעזר במימון חיצוני. 
כיום, חברת מימון ישיר הופכת את קבלת ההלוואה לרכב יד שניה מאדם פרטי לתהליך פשוט ונוח יותר. 
בעת רכישת רכב יד שניה ניתן להתקשר למוקד או להשאיר פרטים דרך האתר, בשיחה קצרה עם נציג החברה יש לענות על שאלון קצר תוך שליחת רישיון של הרכב המבוקש בווטצאפ. האישור להלוואה מתקבל במהירות ונציג החברה יכול להגיע עד אליכם לחתימה על הטפסים, או לחליפין ניתן לבצע חתימה מול יועצי המימון של החברה הפרוסים ברחבי הארץ.


קניית רכב בטרייד אין  

אנשים רבים רוכשים רכבים בשיטת הטרייד אין במסגרת קניית רכב יד שנייה או 0 ק"מ מסוכנות, כאשר הרכב הישן מכסה חלק מהתשלום עבור הרכב החדש. למעשה, בשיטה זו, הנהוגה כיום בחברות ליסינג רבות, הרכב הישן מתורגם לכסף שמהווה מקדמה לרכישת הרכב הבא של הלקוח. שיטת הטרייד אין מזמנת דרך נוחה ומהירה לשדרוג הרכב, כאשר עסקת המכירה והקנייה מתבצעות במסגרת מהלך כולל אחד מול אותו גורם. 

אז כן, בהחלט, קניית רכב היא משימה שתובעת זמן יקר וכסף לא קטן, ומימון ישיר והפתרונות השונים שהחברה מציעה יכולים בהחלט לסייע לכם לקצר תהליכים, לחסוך זמן ולמצוא את הרכב הבא שלכם בקלות.