6 מיתוסים על הלוואות שהגיע הזמן לנפץ

לקיחת הלוואה לצורך מימון צרכים שונים עשויה להיות פתרון לגיטימי ואף אופטימאלי במקרים רבים, ובלבד שלקיחת ההלוואה נעשית באופן מושכל ולאחר בדיקת האפשרויות העומדות בפנינו ויכולת ההחזר הריאלית שלנו. למרות שתהליך לקיחת הלוואה נחשב כיום לפשוט, יעיל וידידותי, עדיין רבים מהססים להגיש בקשה להלוואה וזאת בין היתר בעקבות לא מעט מיתוסים שהשתרשו עם השנים בתחום ההלוואות. אנחנו מאמינים שבכל הנוגע להתנהלות הכלכלית שלכם חשוב שתקבלו החלטות מושכלות המבוססות על ידע אמין ומהימן, ולכן החלטנו לעשות סדר ולנפץ כמה מיתוסים רווחים על הלוואות! 

  1. הלוואה היא תהליך מסועף ומורכב חוששים מהבירוקרטיה הכרוכה בהליך של קבלת הלוואה? מאישורים, מסמכים, חתימות, ביקורים בבנק ושאר ירקות? ובכן, זה לגמרי רחוק מהמודל של הלוואות בישראל 2021. בפועל, בקרב גופים מלווים רבים ניתן לקחת כיום הלוואה באמצעות הליך דיגיטלי נוח וידידותי למשתמש וללא בירוקרטיה שאינה נגמרת. 
  2. לא ניתן לקבל הלוואה על הלוואה קיימת אז זהו שלא. גם אם לא סיימתם לשלם על הלוואה, גופים בנקאיים או חוץ-בנקאיים יכולים לאשר לכם הלוואה נוספת, זאת כמובן לאחר בחינת מצבכם הפיננסי ויכולת ההחזר שלכם ובתנאים שיקבעו על ידם. 
  3. לקיחת הלוואה היא תהליך שלוקח הרבה זמן אולי תופתעו לשמוע אבל כספי ההלוואה יכולים להיכנס לחשבונכם תוך מספר ימים ספורים (!) ממועד הגשת הבקשה, כאשר בחלק מן הגופים המלווים, כמו למשל מימון ישיר – אם תרצו לקחת הלוואה עבור רכב היא תוכל להיות מאושרת כבר באותו היום בעודכם נמצאים בסוכנות הרכב.  
  4. לא תינתן הלוואה באם קיימת היסטוריית אשראי שלילית ובכן, היסטוריית אשראי היא אכן נתון שנלקח בחשבון על ידי הגופים המלווים בעודם בוחנים את אישור ההלוואה. עם זאת, ישנם פרמטרים חשובים נוספים שנשקלים במסגרת בחינת יכולת ההחזר של הלקוח.
  5. רק הלוואות מצד הבנק הן מפוקחות אנחנו ערים לכך שבישראל השתרשה ההנחה שרק הלוואות מהבנק הן בטוחות שכן הן נתונות לפיקוח ממשלתי עקבי, אמנם מדובר בלא יותר ממיתוס. חשוב שתדעו שגם חברות כרטיסי האשראי, חברות הביטוח וחברות הפנסיה נתונות לפיקוח מוקפד, ועל כן לקיחת הלוואות מהן בטוחהבדיוק כמו לקיחת הלוואה מהבנק. כמובן שמתוך דברים אלו אתם יכולים להרגיש גם בטוחים להגיש בקשה ללקיחת הלוואה אונליין - כאמור, הכל תחת פיקוח.  אגב, מעבר להיותן מפוקחות, לחברות אלו יש גם תרומה רבה בהגברת התחרות בשוק כך שהן משרתות את האינטרס הציבורי. 
  6. הלוואה מובילה לאוברדרפט לקיחת הלוואה צריכה להתבצע לאחר בחינה יסודית ומקיפה של הצורך בנטילת ההלוואה ויכולת ההחזר האמיתית שלכם, כמו גם בחינת תנאי ההלוואה, על מנת שתוכלו לעמוד בהחזר הלוואה ללא חשש. כמו כן, חשוב להקפיד לבחון את היקף ההכנסות וההוצאות החודשיות על מנת לוודא שיכולת ההחזר לא נפגעת במהלך חיי ההלוואה.

אין בפרסום הכתבה משום המלצה, חוות דעת, הבעת דעה או מתן עצה מצד מימון ישיר, ואין לראות באמור תחליף לייעוץ מקצועי ו/או ייעוץ משפטי. כל החלטה בדבר השימוש בתכנים ובמידע תיעשה על אחריותך בלבד ומומלץ ללוותה בייעוץ מקצועי פרטני.