כל מה שרציתם לדעת על הלוואת בלון

אין ספק כי הלוואות הפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו, וכיום לרוב כל מי שרוצה לרכוש נכס, בין אם בית ובין אם רכב, נעזר בשירותי מימון. בין שלל ההלוואות שנכנסו לחיינו בסערה בשנים האחרונות, ישנה הלוואה שהצליחה לבסס עצמה יפה בשוק ההלוואות וליצור מוניטין מרשים – הלוואות בלון, המוכרת גם כהלוואת גרייס. אז מה היא הלוואת בלון ואיך היא יכולה להיות רלוונטית עבור כל מי שמתעניין ברכישת רכב חדש?

מה זו הלוואת בלון? 

הלוואת בלון היא הלוואה שבה סכום ההלוואה שהועמד ללווה נפרע על ידו בסוף תקופת ההלוואה (בהמשך נפרט על שני סוגי הלוואות הבלון העיקריים). מתי נרצה לקחת הלוואה שכזו? בעיקר כשאנחנו מעוניינים לסגור עסקאות מסוימות באופן מידי, וכאשר אנחנו יודעים שאנו צפויים לקבל סכום כסף בעוד איקס זמן (למשל במקרה של שחרור קרן בעוד זמן מה). להלוואת בלון שני סוגים:

1. הלוואת בלון חלקית: בהלוואה זו ישנה הפרדה בין החזר הקרן להחזר התשלומים הנלווים, כך שבמהלך תקופת ההלוואה נשלם את הריבית וההצמדה בלבד, ואת סכום קרן ההלוואה המלא נשלם בתום התקופה.
2. הלוואת בלון מלאה: בהלוואה זו גם התשלומים הנלווים (הריבית וההצמדה) וגם קרן ההלוואה מוחזרים רק בתום תקופת ההלוואה, כך שכל ההלוואה בכללותה נפרעת בבת אחת.

הלוואת בלון לרכב

אם מצאנו את רכב חלומותינו במחיר מבצע מיוחד ואנחנו מפחדים שהוא כבר לא יהיה תקף כשישתחרר לנו סכום כסף משמעותי, הלוואת בלון עשויה להיות פתרון נוח עבורנו. כך, בין אם חפצה נפשנו ברכב מהניילון במחיר מיוחד של היבואן, או רכב יד שניה מאדם פרטי במחיר משתלם, יש לנו פתרון יחסית פשוט לממן את הרכישה.

מה זה מחשבון הלוואת בלון לרכב?
בעזרת מחשבון הלוואת בלון לרכב נוכל לדעת כמה אנחנו עתידים לשלם בתום תקופת ההלוואה שלנו, כלומר את סכום קרן ההלוואה יחד עם התשלומים הנלווים, בהתבסס על כמה נתונים מרכזיים: סכום ההלוואה המבוקש, אורך תקופת ההלוואה, ריבית שנתית ומדד שנתי. כשכל הנתונים יהיו מולנו, נוכל להבין אם ההלוואה יעילה ונכונה לנו, והאם זו תהיה רכישה מושכלת.  

יתרונות:
1. החזר חודשי נמוך.
2. הימנעות משחרור מוקדם של כספי חסכון ותשלומי קנסות.
3. ניהול כלכלי שלוקח בחובו פער עיתוי בין רכישת המוצר/שירות לבין חסכונות שישתחררו בעתיד ויממנו את הרכישה.

חסרונות:
1. קרן ההלוואה צוברת ריבית לאורך התקופה.
2. תכנון ההחזר בסיום ההלוואה הינו בגובה הקרן סכום שעשוי להיות גבוה.

 

אין בפרסום הכתבה משום המלצה, חוות דעת, הבעת דעה או מתן עצה מצד מימון ישיר, ואין לראות באמור תחליף לייעוץ מקצועי ו/או ייעוץ משפטי. כל החלטה בדבר השימוש בתכנים ובמידע תיעשה על אחריותך בלבד ומומלץ ללוותה בייעוץ מקצועי פרטני.