יתרונות-חסרונות לרכישת רכב מאדם פרטי

שוטטתם בשוק הרכבים המשומשים, ולפתע מצאתם את רכב חלומותיכם בעסקה מעולה אצל מוכר פרטי? רגע לפני שאתם ניגשים לפתוח את השמפניה, אנחנו ממליצים קודם לערוך בדיקה מעמיקה על אופציית רכישה זו, שכן בין מגוון היתרונות שלה - יש גם לא מעט חסרונות שהיא טומנת בחובה, וחשוב שתיוודעו אליהם. שנתחיל? 

יתרונות

1. מחיר: אין ספק כי מחיר נמוך הוא היתרון המהותי ביותר ברכישה ממוכר פרטי. רוב המוכרים הפרטיים מעוניינים למכור את הרכב במהירות האפשרית ולחזור לשגרת חייהם, ולכן קרוב לוודאי שיהיו יותר גמישים עם המחיר, ואף יהיו מוכנים להוריד אותו בסכום לא קטן. במילים אחרות - באפיק רכישה זה ככל הנראה יהיה לכם יותר מקום למיקוח. 
2. מגוון: היצע הרכבים המשומשים בשוק הפרטי הוא עצום, אלפי רכבים מכל היצרנים, הדגמים, הצבעים, האיבזורים וכו' מוצעים מדי שבוע למכירה. בתוך המבחר הזה בהחלט תוכלו למצוא את הרכב ה-אחד, שעונה במדויק על הצרכים האישיים שלכם. 
3. שוויון: סוחרי רכב מקצועיים ככל הנראה כבר מכרו מאות או אלפי רכבים, ופיתחו מיומנות מכירה. אתם לעומת זאת פחות מקצועיים ופחות משופשפים, וייתכן גם שמדובר בחוויית הקנייה הראשונה שלכם על רכב. על כן, כשאתם רוכשים ממוכר פרטי, רוב הסיכויים שאתם מנהלים משא ומתן כששניכם פחות או יותר באותה "נקודת פתיחה".
4. עלויות משניות: מוכרים פרטיים לרוב לא ינסו למכור לכם אחריות נוספת, איבזורים נוספים, גימורים שונים וכדומה – מהעובדה הפשוטה שאין להם את האינטרס לעשות כך. קחו בחשבון שתוספות אלו יכולות להעלות במחיר לא זעום את המחיר הסופי על הרכב. מעבר לכך, כנראה שברכישת רכב מאדם פרטי גם לא תהיה לכם "עמלת קנייה" מצד סוחרי רכב שתגולם במחיר הסופי על הרכב.
5. רכבים שמורים: בשוק הפרטי תוכלו למצוא לא מעט מציאות, שכן בעלי רכבים פרטיים נוטים לטפל ולשמור על רכבם היטב. 

חסרונות

1. זמן: רכישת רכב יד שניה מאדם פרטי עשויה להיות תהליך ארוך ומורכב שיצריך מכם המון זמן והמון סבלנות: הודעות, טלפונים, משא ומתן, מיקוח, נסיעות וכו'. גם לא מן הנמנע שתשקיעו זמן רב בבירור על רכב מסוים וברגע האחרון תגלו שהוא כבר נמכר לאדם אחר.
2. אחריות: מוכר פרטי לא יכול להציע לכם אחריות. תוסיפו לזה שבמידה ויש בעיה עם הרכב לאחר שרכשתם אותו, ברוב המקרים לא יהיה למי לפנות.
3. מימון: ברכישה מאדם פרטי לא תמיד תוכלו לקבל הלוואות או מימון, ותאלצו להיפרד מסכום כסף לא זעום כבר בשלב המקדמה. עם זאת, חשוב שתכירו שבגופי מימון מסוימים כמו למשל מימון ישיר, גם ברכישת רכב משומש מאדם פרטי תוכלו להיעזר במימון חיצוני ולקבל הלוואה לרכישתו. 
4. אמינות: אין ספק שהבעיה המרכזית ברכישת רכב מאדם פרטי היא שפשוט אי אפשר לדעת אם אפשר לסמוך על בעל הרכב, והאם הפרטים שמסר על הרכב אכן נכונים. 

מה המסר?

רכישת רכב משומש מאדם פרטי בהחלט יכולה להיות אפשרות מעולה למי שמחפש גמישות במחיר והיצע מגוון, אולם אין ספק שחשוב להצטייד בהרבה סבלנות ולברר לא מעט דברים אודותיו לפני שאתם ניגשים לרכוש אותו. את כל הדברים שאתם פשוט חייבים לברר לפני רכישת רכב משומש תוכלו לקרוא ממש כאן. 

 

אין בפרסום הכתבה משום המלצה, חוות דעת, הבעת דעה או מתן עצה מצד מימון ישיר, ואין לראות באמור תחליף לייעוץ מקצועי ו/או ייעוץ משפטי. כל החלטה בדבר השימוש בתכנים ובמידע תיעשה על אחריותך בלבד ומומלץ ללוותה בייעוץ מקצועי פרטני.