אולי מתאימה לך הלוואת גרייס? ההחזר יתחיל בעוד 3 חודשים 

מאת: יעל נבט, יועצת ומרצה להתנהלות כלכלית בשגרה ובעולם ההשקעות

עונת הקיץ, היא עונת החופשות ו... ההוצאות. מעכשיו ועד לסוף תקופת חגי תשרי, אצלי וגם אצלך, יש יותר הוצאות מהכנסות. תשלום לקייטנות, ספרי לימוד חדשים, יציאה לחופשות משפחתיות, פיצה וגלידה על בסיס יומי אחרי בילוי בבריכה או אטרקציה אחרת מחוץ למזגן בבית. והכל מצטבר להוצאות נוספות למשפחה. 

אם ניקח עכשיו הלוואה רגילה לכל מטרה או הלוואה לרכישת רכב, קרוב לוודאי שנצטרך להתחיל להחזיר אותה בחודש הבא  אבל זה לא בהכרח יתאים לנו, כי גם בחודש הבא ההוצאות כנראה יהיו גדולות מההכנסות. מבט שנתי או רב חודשי על ההכנסות וההוצאות שלנו הוא  יותר גמיש. כי  ניתן לשלם על הוצאות בתקופות עמוסות באמצעות הכנסות בחודשים יותר מרווחים.

הלוואת גרייס לרכב 

אז מה עושים? איך מגשרים בין תקופות של עמוס כלכלי לתקופות פחות לחוצות? אחד הפתרונות הוא הלוואת גרייס. 

נעים להכיר: הלוואת גרייס (גרייס, grace = חסד). 

בהלוואת גרייס מתחילים להחזיר את הקרן  מספר חודשים לאחר שלוקחים אותה, (ראו תרשים להלן).  בתום תקופת הגרייס . עד אז נשלם רק את הריבית.   היתרון המשמעותי של הלוואת גרייס על פני הלוואות אחרות הוא שיש לנו זמן להיערך להחזרים שלה ונוכל למנוע את העמקת  הגרעון החודשי. מצבים בהם מתאים לשקול לקחת הלוואת גרייס הם כאשר יש תקופה של עומס הוצאות או אם אנחנו רוצים להוציא הוצאה גדולה אבל עוד לא התקבל הכסף המיועד לשלם עליה, כמו למשל קניה של מכונית או נכס עם קבלת אישור המעסיק על בונוס, או קניה של נכס חדש לפני מכירת נכס שבבעלותנו. 

 

איך מחשבים את ההחזר של הלוואות גרייס? מה המשמעות הכספית של בחירה בחלופה הזאת?

הכנתי חישוב לדוגמה:  נניח שאתם רוצים לקחת הלוואת גרייס בסכום של  6000 ₪ , בריבית קבועה בשיעור של 6% לשנה. 

  • תנאי ההלוואה הם 20 החזרים חודשיים. 
  • החזר ההלוואה בצורתו הרגילה (קרן + ריבית) יתחיל בעוד 3 חודשים.
  • ריבית של 6% לשנה היא 0.5% לחודש. 

בשלושת החודשים הקרובים נשלם 30 ₪ בחודש.

בעוד שלושה חודשים נתחיל להחזיר את ההלוואה ואת הריבית עליה ב 20 תשלומים חודשיים בדיוק כמו בכל הלוואה אחרת.

הסבר על חישוב הלוואת גרייס

חברת מימון ישיר מבינה את משמעות תקופת הקיץ ומציעה עכשיו ללקוחות שלה הלוואה לרכב במסלול גרייס. אם חשבת על החלפת רכב, הבנת שיש לך צורך בהלוואה ועלו לך חששות מהתקופה הקרובה מרובת ההוצאות, מסלול גרייס יכול לסייע לך. הלוואה כזו מאפשרת מבט רחב יותר על התכנון התקציבי ולהתארגן בלי לחץ על החזרי ההלוואה בעוד כמה חודשים. חשוב כמובן לזכור לקחת בחשבון את החזרי ההלוואות העתידיים, ולשמור גם בעתיד על איזון בין הכנסות להוצאות. 

הכתבה כוללת תוכן שיווקי מטעם מימון ישיר. אין בפרסום המידע משום המלצה או מתן ייעוץ, והמידע אינו מחליף היוועצות באנשי המקצוע הרלוונטיים. קבלת החלטה כלשהי על סמך האמור לעיל היא על אחריות הגולש בלבד. כפוף לתנאי החברה ולתנאי הזכאות לרבות תשלום עמלת פתיחת תיק בכרטיס אשראי בלבד. אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. מס' רישיון 54414. המסלול בהלוואה לרכישת רכב בלבד. הריבית בגין תקופת הגרייס נצברת ומשולמת על פני יתרת תקופת ההלוואה.