המדריך לרכישת רכב משומש מאדם פרטי:

אין ספק שלרכישת רכב משומש מאדם פרטי יתרונות רבים, החל ממחיר גמיש ומרחב מיקוח גדול יחסית, ועד האפשרות למציאת רכב שמור מאוד שכן בעלי רכבים פרטיים נוטים לטפל היטב ברכבם הפרטי. עם זאת, אל לנו להתעלם גם מהסיכונים הגלומים ברכישת רכב מסוג זה, בין אם אלו פערים בין מה שנאמר לנו בעל פה על מצבו של הרכב לבין מצבו האמיתי, ובין אם אלו סוחרי רכב שמתחזים למוכרים פרטיים. אז על מנת שתשמרו את האופציה הזו פתוחה עבורכם, הכנו רשימה של כל הדברים שאתם פשוט חייבים לברר לפני שאתם ניגשים לרכוש רכב יד שניה מאדם פרטי:

  1. למה מוכרים אותו? האם הסיבה שבגינה הוא נמכר היא מחסור בכסף זמין, מעבר של המוכר לעיר הגדולה, או שמא אולי הרכב פשוט לא תקין – כמובן שלעיתים המוכר עשוי לתת מידע לא אמין, ובכל זאת כדאי לשאול זאת אותו ולבחון את האמינות של תשובתו.  
  2. מה הקילומטראז' שלו? ככל שהרכב עבר יותר קילומטרים איכותו ותקינותו כנראה נמוכה יותר. שימו לב כי הממוצע השנתי הסביר לרכב עומד על 15-20 אלף קילומטר.
  3. הרכב עבר תאונות? אם התשובה חיובית כמובן שיש לזה השלכות ישירות על ערך הרכב, כמו כן, מכיוון שעלולים לתת לכם מידע מוטעה ולהסתיר תאונות, היינו ממליצים לקחת את הרכב למכון מוסמך לפני רכישתו כדי לוודא שהפרטים שנמסרו אודות מצבו אכן נכונים.
  4. לרכב יש ספר טיפולים? יש לוודא כי אתם מקבלים לידיכם ספר שמפרט אודות הטיפולים על הרכב, שימו לב כי ליד כל טיפול אמורה להיות חותמת, לא מצאתם חותמת? לא תקין, וכדאי שתשקלו שוב את העסקה. כמו כן, עם ספר הטיפולים תוכלו לאמת את הקילומטראז' המוצג על צג הרכב מול נתון הקילומטראז' המופיע בספר. 
  5. יש שיעבודים או עיקולים כלשהם על הרכב? כמובן שאם התשובה חיובית, ותרו על העסקה עד להסרת השיעבוד/העיקול. שימו לב שגם במקרה הנ"ל המידע שיינתן לכם עשוי להיות לא אמין, ולכן אנו ממליצים לבדוק אותו במשרד הרישוי ואצל רשם המשכונות.
  6. מסמכי הרכב תואמים לפרטי בעל הרכב? יש לבצע השוואה בין המסמכים, ובנוסף לוודא כי ברישיון הרכב המוכר אינו רשום כסוחר רכבים.
הרכב המשומש עבר בהצלחה את כל הבדיקות הללו? איזה כיף! כעת תוכלו לדעת בביטחון ובראש שקט שאתם אכן בדרך לעסקה טובה. ומה באשר לתשלום עליו? מעבר לאפשרויות התשלום הרגילות שאתם מכירים, חשוב שתכירו שגם ברכישת רכב משומש מאדם פרטי תוכלו להיעזר במימון חיצוני ולקבל הלוואה לרכישתו. חברת מימון ישיר מציעה קבלת הלוואה לרכישת רכב משומש מאדם פרטי בתהליך פשוט וידידותי בו תוכלו לקבל במהירות אישור להלוואה לצד ליווי אישי לכל אורך התהליך. 

 

אין בפרסום הכתבה משום המלצה, חוות דעת, הבעת דעה או מתן עצה מצד מימון ישיר, ואין לראות באמור תחליף לייעוץ מקצועי ו/או ייעוץ משפטי. כל החלטה בדבר השימוש בתכנים ובמידע תיעשה על אחריותך בלבד ומומלץ ללוותה בייעוץ מקצועי פרטני.