אם אתם סטודנטים שעומדים להתחיל ללמוד או הורים לסטודנטים לעתיד, כדאי לדעת שיש לכם אפשרות להתחיל את הלימודים בראש שקט עם הלוואה לסטודנטים. הדרך למימון לימודים גבוהים מתחילה בתשלום שכר הלימוד ומציבה אתגר בפני הסטודנטים עוד לפני שהתיישבו על ספסל הלימודים.

לפי הנתונים העדכניים שפרסמה המועצה להשכלה גבוהה, מספר הסטודנטים בשנת הלימודים 2019 עומד על כ-306.6 אלף סטודנטים באוניברסיטאות ובמכללות. מתוכם, על פי סקר שפורסם ב-ynet באוקטובר 2018 ונערך בקרב כ-8,000 סטודנטים ממוסדות לימוד מגוונים בארץ, עולה כי 91% מהסטודנטים בישראל מקבלים תמיכה כלכלית כלשהי מהוריהם. גובה הסיוע משתנה כמובן לפי סוג מוסד הלימודים: סטודנטים באוניברסיטאות שנהנות מסבסוד ממשלתי מקבלים סיוע בגובה ממוצע של כ-14,000 ₪, לעומת חבריהם במכללות הלא מתוקצבות שזקוקים לסיוע בגובה של כ-20,200 ₪ מהוריהם.

בישראל קיימים עשרות מוסדות לימוד להשכלה גבוהה שמציעים מגוון רחב של נושאי לימוד לפי תחומי העניין של הסטודנטים העתידיים. אבל הדבר הראשון שמעסיק את הסטודנטים הוא לא מטלות הקורסים, הגשת העבודות או רמת הקושי במבחנים, אלא השאלה איך לממן את שכר הלימוד. אחד מהפתרונות הנפוצים שיכולים לעזור בעניין הוא לקיחת הלוואה ללימודים.

לאילו מטרות אפשר לקבל הלוואה ללימודים?

אם שאלתם את עצמכם האם הלוואה ללימודים ניתנת רק לצורך רכישת השכלה גבוהה, התשובה היא ממש לא. אפשר לקבל הלוואה ללימודים לצורך השלמת בגרויות, קורסי פסיכומטרי, לימודי תעודה מקצועית, לימודי המשך, קורסים באוניברסיטה הפתוחה, וכמובן לטובת לימודים לתואר ראשון, לתואר שני ולדוקטורט.

הלוואות ללימודים ניתנות לסטודנטים ממגוון מוסדות לימוד - ביניהם מכינות ללימודים גבוהים, קריות אקדמיות, מכללות מקצועיות ללימודי תעודה, מכללות אקדמיות, אוניברסיטאות, מכללות להכשרת עובדי הוראה, מוסדות לימוד הפועלים בהיתר המל"ג, מכללות באחריות אוניברסיטאות, מוסדות ללימודי העשרה, בתי ספר להנדסאים, בתי ספר לעיצוב, בתי ספר למוסיקה, בתי ספר ללימודי שמאות מקרקעין, קמפוסים ללימודי רפואה משלימה ועוד. בנוסף לכל אלה, ניתן לקבל הלוואה גם ללימודים בחו"ל.


איך מחשבים את הסכום הנדרש להלוואה לסטודנטים?

כשלוקחים בחשבון את עלות שנת הלימודים, חשוב לזכור שהיא כוללת בתוכה מרכיבים נוספים מעבר לשכר הלימוד השנתי - עלות הציוד והאמצעים הדיגיטליים שדרושים ללימודים, עלות חומרי עזר, תשלום עבור שיעורים פרטיים ועלויות שכר דירה או מגורים במעונות סטודנטים. בנוסף, ישנם סטודנטים רבים הנדרשים ומוכנים להוציא סכומים גבוהים כדי להגיש עבודות גמר ופרויקטים מיוחדים ברמה גבוהה, לדוגמה פרויקטים בתחום לימודי אדריכלות, לימודי עיצוב מוצר או מודלים הנדסיים. וזה עוד לפני שציינו את עלויות המחייה השוטפות שמתייקרות כל הזמן ומערימות קשיים כלכליים נוספים על ציבור הסטודנטים.

מימון ישיר מעניקה הלוואות ללימודים בסכום של עד 80,000 ₪ בפריסת תשלומים רחבה ונוחה המותאמת לכל סטודנט וסטודנטית לפי יכולתם וההעדפות האישיות שלהם.

יתרונות הלוואה למימון לימודים מחברת מימון ישיר

1. אישור מהיר על ההלוואה
2. אפשר לקבל את ההלוואה דרך הטלפון או אונליין
3. תשלומי ההלוואה ניתנים בפריסת תשלומים נוחה בהתאם ליכולת ההחזר שלכם

4. לקיחת ההלוואה אינה דורשת הצגת מסמכים כלשהם ממוסד הלימודים

מימון ישיר הינה חברת אשראי צרכני מקבוצת ביטוח ישיר המעניקה הלוואות חוץ בנקאיות בהיקף של מעל מיליארד ש"ח בשנה.
  
מימון ישיר מעניקה הלוואות לכל מטרה, בין אם מדובר על חופשה, שיפוץ הבית, אירוע משפחתי או מימון לרכב, במטרה להעניק פתרון מקיף לכל צרכי המימון של לקוחותיה. הלוואות מימון ישיר לכל מטרה מוענקות בריבית אטרקטיבית ומהוות אלטרנטיבה להלוואות בנקאיות.