אין ספק שקניית רכב היא דבר גדול, שני להוצאה הגדולה האחרת שלנו - בית.
אנחנו במימון ישיר מאמינים שהתנהלות פיננסית יכולה להתנהל בצורה טובה ויעילה

אחת מהשאלות הכי גדולות שכולנו מתעסקים בה היא כמה עולה לנו לחיות בישראל, ואיך ניתן לצלוח את רכישת הרכב בשלום, ולהמשיך את ההתנהלות הכלכלית הנכונה. בבואנו לרכוש רכב, יש כמה דברים שאנחנו צריכים להבין, לנתח, לחשוב ולהיערך. אל דאגה, הדברים לא מסובכים, רק דורשים לקיחת אוויר ואימוץ הרגלים חדשים. 

צורה זו של חשיבה נקראת - ניהול תקציב משפחתי, והיא יכולה לסדר לכם את החיים, רק אומרים. אחת מהדרכים לניהול נכון של תקציב המשפחה היא הכנת טבלת אקסל לניהול ההוצאות וההכנסות. הטבלה תיתן לכם מבט עַל על התקציב, תגלה לכם על מה את מוציאים, תעזור לכם לחשוב על מקומות בהם תוכלו לחסוך וכמובן איך לרכוש רכב.

בידיים שלכם. ניהול תקציב נכון יכול לעזור ברכישת רכב 

רבים חומקים מצמד המילים "ניהול תקציב". אמנם זה נשמע מלחיץ, ושייך למנהלי חשבונות, אבל האמת היא שאם מתגברים על החשש ומאמצים את הכלי הזה, אפשר לעזור להקלה בהרבה החלטות כלכליות. בתחילה עליכם לחשוב מהו סוג הרכב שאתם מעוניינים בו או יותר נכון איזה רכב אתם צריכים? הדגש על 'צריכים' ופחות על 'רוצים'. כולנו רוצים רכב גדול, מפואר, מפנק, חזק וכד'. השאלה הגדולה היא האם כולם צריכים כזה? ברור שאם מדובר ברכב יחיד למשפחה עם שלושה ילדים, תצטרכו רכב משפחתי או ג'יפון משפחתי. אם התברכתם בארבעה או חמישה ילדים (וזו בהחלט ברכה!) הרי שרכב משפחתי 'רגיל' לא מתאים לכם, ואז תצטרכו רכב בעל שבעה מקומות. או אם אתם צעירים שגרים עדיין עם ההורים, לומדים או עובדים, אין צורך אמיתי ברכב גדול. גם רכב 'מיני' או 'סופר מיני' יהיה מתאים לצרכים שלכם.

איזה רכב תרצו?

בחירת רכב היא דבר לא קל. הרבה פרמטרים עומדים על הפרק. דגם, חדש או יד שניה, גודל, מחיר, שנה, צבע ואחרי שמחליטים נשאר הדבר 'הפשוט' של מציאת הרכב המבוקש. אם החלטתם על רכבים יד 2 הכירו את CARWIZ. מדובר פלטפורמה חדשנית וחינמית המקשרת בין סוכנויות רכב לצרכנים בצורה מקצועית, נוחה ואמינה. עם אלגוריתם חכם המרכז מאות סוכנויות מובילות בארץ להם רכבי יד 2 שמתעדכנים כל הזמן. 

כמה כסף אתם צריכים?

אחרי שהחלטתם על סגמנט הרכב, אתם צריכים לבדוק מה התקציב העומד לרשותכם. כמה כסף יש ברשותכם, האם אתם צריכים גם הלוואה אז יחד עם ההלוואה עליהם לראות מה התקציב העומד לרשותכם. בשביל לעשות חישוב מהיר של כמה הלוואה אתם צריכים, וכמה זה יעלה לכם מדי חודש, מימון ישיר מציעה לכם את מחשבון ההלוואות שיעזור לכם לחשב את גובה ההלוואה וההחזרים, קל ופשוט. בעזרת המחשבון אתם מחליטים על גובה ההלוואה שאתם מבקשים, על מספר התשלומים שאתם רוצים (מספר התשלומים כמובן משפיע על ההחזר החודשי), ומהו אופן הרכישה (מאדם פרטי או מסוכנות), משלימים את הפרטים ויכולים להתקדם. 

לחשב את גובה ההלוואה בקלות

אם הצלחתם לחסוך כסף בצד, בדקו כמה מתוכו תוכלו להקצות לטובת הרכישה. יהיו מקרים בהם תרצו להשתמש בכל הסכום שצברתם בצד, יהיו מקרים בהם תרצו להשתמש בחלק מהכסף, ויהיו מקרים בהם בכלל לא תרצו לגעת בכסף שחסכתם. זוכרים את סעיף 'ניהול תקציב משפחתי'? כאן הוא בדיוק נכנס, עם חישוב נכון, תוכלו להגיע להחלטה הנכונה איך להתנהל בשלב זה.

ככלל, רצוי להשתמש יותר בכסף שחסכתם ופחות במימון - זו התנהלות פיננסית נכונה. עם זאת, כלכלה היא המון פסיכולוגיה, ולעיתים אחרי שעבדתם קשה וחסכתם כסף בצד, תרצו דווקא לא לגעת בכסף הזה ולהשאיר אותו לצרכים שלכם, ואת הרכב להעדיף לרכוש במימון. בכזה מקרה בחנו את ההחזר החודשי שיידרש מכם ובדקו איך הוא מתיישב עם מבנה ההכנסות וההוצאות החודשי שלכם. ראיתם שאתם מסתדרים – מעולה. אפשר להתקדם. 

זה אגב אחד ההסברים מדוע אנשים נמצאים ביתרות חובה (מינוס) בבנק, כאשר הם מחזיקים חסכון בצד, גם כאשר הריבית על החסכון נמוכה מהריבית על המינוס, ויש המון כאלה. 

בואו נראה יחד מה היה לנו עד עכשיו, הבנו איזה סוג רכב אנחנו צריכים, הבנו כמה כסף יש לנו בצד לטובת הרכישה ומה גובה המימון שנבקש. במימון ישיר ניתן למצוא סוגים שונים של הלוואות, נציגי השירות של מימון ישיר ישמחו לעזור וזמינים לכם בטלפון 03-7215555, בימים א' - ה' בין 16:00 ל-8:30, או בוואטספ, הדברים אצלנו קורים ישיר ומהר.

בהצלחה! 


* הכתבה כוללת תוכן שיווקי מטעם מימון ישיר. אין בפרסום המידע משום המלצה או מתן ייעוץ, והמידע אינו מחליף היוועצות באנשי המקצוע הרלבנטיים. קבלת החלטה כלשהי על סמך האמור לעיל היא על אחריות הגולש בלבד. בכפוף לתנאי החברה. אי-עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. מימון ישיר אינה אחראית לטיב הרכב או לתקינות הרכב שיירכש על ידי הלקוח. 

מספר רישיון 54414.