כל הדרכים מובילות ל... רכב!

אם בעבר (הלא ממש רחוק) בשביל לרכוש רכב קנינו עיתון, בחנו מודעות מכירת רכב שפורסמו בו (הלם נכון?!) והיו לרשותנו שתי אופציות בלבד: רכישת רכב חדש מהיבואן או רכישת רכב משומש מאדם פרטי,  עם השנים התווסף מגוון רחב של אופציות לרכישת רכב, וכיום הסבירות שנחווה עוגמת נפש ממוכרים פרטיים או סוחרי רכב לא מורשים, או שלא נוכל לרכוש רכב בגלל שאין לנו את הסכום כולו – היא נמוכה. כיום "חלום" הרכב קרוב מתמיד כאשר כמעט כל אחד יכול להרשות לעצמו לרכוש רכב (בכפוף למגבלות הכלכליות והכספיות שלו). בנקודה זו, חשוב להזכיר כי היכולת והאפשרות של רבים מאיתנו לרכוש רכבים נובעת, בין היתר, מהתפתחות שוק ההלוואות בישראל למימון רכב, שוק מתפתח, שמציע מסלולי מימון שונים ומגוונים, כולל שחקנים רבים, ביניהם יבואני הרכב, חברות האשראי, הבנקים וחברות הליסינג. אז רגע לפני שמתניעים, הנה סקירה של כל האפשרויות להלוואה העומדות לרשותכם לרכישת רכב: 

הלוואה לרכישת רכב מהבנק: לכל הבנקים יש מסלולי הלוואות שונים לרכישת רכב כפוף לתנאי הבנק, ההלוואות עשויות לשמש לרכישת רכב חדש או יד שנייה, ומרבית מהבנקים אף מציעים עד 100% מימון. חשוב לזכור שהמימון כמובן מייקר את הרכב שכן נוסף לתשלום על הרכישה, העלות הכוללת מכילה גם את הריביות השוטפות וההוצאות הנלוות. כמו כן יש לקחת בחשבון שלקיחת הלוואה מהבנק עשויה להשפיע על מסגרת האשראי שלכם בחשבון הבנק. 

הלוואות מחברות מימון חוץ בנקאי: כיום גופים חוץ בנקאיים כמו חברות כרטיסי אשראי או מימון ישיר מציעות הלוואות נוחות, גם הן במקרים רבים מציעות עד 100% מימון לרכישת רכב. הלוואות אלו נחשבות לפופולריות בייחוד לאור התנאים האטרקטיביים והגמישות בתנאי ההלוואה. בחברות מסויימות כמו מימון ישיר תוכלו אף לקבל הלוואה לרכישת רכב משומש מאדם פרטי, במסגרת תהליך נוח, פשוט ויעיל בו תוכלו לקבל במהירות אישור להלוואה לצד ליווי העסקה מצד החברה. אגב, כמובן שיש לבדוק שחברת המימון החוץ-בנקאית היא חברה בעלת רישיון מרשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון.

מימון חברות הרכב: לסוכנויות וליבואנים יש לא מעט הצעות אטרקטיביות למימון, החל מטרייד אין (רכישת רכב חדש על ידי החלפת רכב קיים) ועד למימון מלא. בתקופות שונות ההצעות אף יכולות להיות יותר כדאיות בייחוד בעת כניסת שנתון חדש כשהיבואן מעוניין להיפטר מהמלאי הישן. 
 
הלוואות לרכב מחברות ליסינג: עוד פתרון חוץ בנקאי למימון רכב הוא הליסינג, שיטה אשר במסגרתה הלקוחות מקבלים רכב חדש מבלי שיצטרכו לשלם סכום ראשוני גדול ליבואן. השיטה העיקרית עבור רכישת רכב בשוק הפרטי היא ליסינג מימוני בו תשלמו תשלום חודשי קבוע וידוע מראש, לרוב בהתאם לגובה מקדמה ראשונית אותה תשלמו לחברת הליסינג, בסיום תקופת הליסינג תוכלו לבחור אם לשלם את יתרת עלות הרכב ולרכוש אותו או להחזיר את הרכב לחברה ולהשתדרג ברכב חדש פעם נוספת באותה מתכונת של תשלומים חודשיים. 

 

אין בפרסום הכתבה משום המלצה, חוות דעת, הבעת דעה או מתן עצה מצד מימון ישיר, ואין לראות באמור תחליף לייעוץ מקצועי ו/או ייעוץ משפטי. כל החלטה בדבר השימוש בתכנים ובמידע תיעשה על אחריותך בלבד ומומלץ ללוותה בייעוץ מקצועי פרטני.