מהי הלוואת גרייס, מהם יתרונותיה, למי היא מתאימה ומה מבדיל בינה לבין הלוואת בלון? כל מה שחשוב לדעת על הלוואת גרייס ולא ידעתם את מי לשאול 

מאת עמיחי גרפינקל 

 

מיתון כלכלי, מלחמה, מגפה כלל עולמית ותמורות גיאו-פוליטיות מקומיות וגלובליות עלולים להקשות על ההתנהלות הפיננסית שלנו. ואולם, דווקא בתקופות משבר עולה הצורך בקבלת הלוואה לרכישת נכסים ורכבים כבר בטווח הזמן הקרוב.

 

לרוב, אנו נדרשים להחזיר סכום כספי קבוע מדי חודש כנגד ההלוואה שלקחנו תחת תנאים מסוימים. השאלה שעולה, אם כן, היא כיצד נוכל לחתום על הלוואה אם אין באפשרותנו לעמוד בהחזר כספי חודשי בטווח זמן מידי או קצר לאחר קבלתה. 

 

 

מה זה הלוואת גרייס?

אז מה ניתן לעשות אם אין לנו את היכולת הפיננסית להתחיל להחזיר את ההלוואה ממש עכשיו או בשבועות הקרובים? הפתרון לכך הוא קבלת הלוואת גרייס שמשמעותה דחיית התשלום של הקרן לתקופה מסוימת, בהתאם להחלטת החברה או הגוף שמעניקים את ההלוואה. ובמלים פשוטות יותר: קונים, למשל, רכב עכשיו ומתחילים לשלם עליו את הקרן במשך פרק זמן מסוים שנקבע מראש במעמד החתימה על קבלת ההלוואה.

בהקשר זה חשוב לציין שחברת מימון ישיר מספקת הלוואת גרייס בתנאים נוחים, 3 חודשים לאחר החתימה על קבלת ההלוואה. זאת אומרת, לא תצטרכו לשלם את הקרן במשך 90 ימים, פרק זמן המאפשר לכם אורך נשימה להתארגנות מבחינה כלכלית לתחילת ההחזר על קבלת הלוואת הגרייס.   

יש לציין כי הלוואות גרייס נבדלות זו מזו על פי פרק הזמן שנקבע מראש לדחיית ההחזר על קבלת ההלוואה.  

יתרונות הלוואת גרייס

לא מקרי הדבר שפירוש השם Grace (גרייס) באנגלית הוא חסד. הנה מספר יתרונות בולטים של הלוואת גרייס שחשוב לעמוד עליהם:

רוגע נפשי. העובדה שניתן לנו דבר כלשהו כטובה מרובה, כהגדרה המילונית למילה "חסד", לא רק מסייעת לנו מבחינה ההתנהלות הכספית שלנו, אלא גם מורידה את מפלס הלחץ הנפשי, בתקופה של משבר כלכלי. הידיעה שנוכל לקבל הלוואה שכל כך נחוצה לנו בהווה מבלי שניאלץ לשאת בהוצאות כספיות נוספות גבוהות (גם בעקבות החזר חודשי מיידי על הלוואה) ביחס לשיעור ההכנסות הצפוי בחודשים הקרובים, בהחלט מרגיעה. ואולם, חשוב לדעת שרק בעלי יכולת החזר גבוהה יוכלו לעמוד בתנאים לקבלת הלוואות גרייס.

תכנון ההחזר הכספי. ההבנה שיש לנו זמן קבוע ומוגדר מראש לתכנן את ההחזר החודשי מאפיינת את הלוואות הגרייס. החשיבות של ההיערכות והתכנון היא גבוהה במיוחד בתקופה שבה יהיה עלינו להתחיל להחזיר סכום כספי חודשי על הלוואה לרכישת נכס או רכב. 

קבלת ההלוואה אינה מותנית בהחזר מיידי. מרכיב התכנון הוא מכריע מאחר שהסכום שנחוץ לנו - כולו או חלק נכבד ממנו - להחזר מיידי על הלוואה יעמוד לרשותנו רק בעוד מספר חודשים. שכן, האופציות להכנסה צפויות להגיע רק בעתיד הקרוב, בין אם באמצעות בונוס גבוה מהמעסיק בסוף הרבעון, בין אם בזכות מכירת נכס אחר שנמצא בבעלותנו בפריסה של תשלומים, או בין אם בעקבות קבלת תשלום מלקוח על פרויקט מקיף, 60 או 90 ימים בלבד לאחר סיומו.   

למי מתאימה הלוואת גרייס?

כפי שניתן להבין, הלוואות גרייס הן לעתים קרש הצלה כלכלי כמעט יחיד עבור ציבור נוטלי ההלוואות שזקוק לסכומי כסף גבוהים יחסית - לכל הפחות עשרות אלפי שקלים - אבל אין ביכולתו להחזיר את ההלוואה באופן מיידי, אלא רק לאחר סיום תקופת הגרייס.  

קהל יעד ספציפי להלוואות גרייס הוא יזמים ואנשי עסקים שמעוניינים לקחת הלוואה לצורך השקעה בנכס או בעסק שעתידים לייצר הכנסות גבוהות רק לאחר תקופת הלוואת הגרייס, מה שמאפשר להם להחזיר את ההלוואה באופן סדיר וקבוע. 

הלוואת גרייס לעסקים יכולה להתאים גם לסטודנטים, ציבור גדול שמקבל מהמדינה מענק שחרור מהשירות הצבאי, אבל נזקק לסכום כספי גבוה יותר עבור רכישת רכב בטווח זמן מידי. מכאן ניתן להבין את חשיבות העיתוי של הלוואת גרייס לסטודנטים.  

חברת מימון ישיר תסייע לכם לצלוח את התקופה הקרובה, שבה ההוצאות הכספיות עולות וההכנסות יורדות או נדחות, ותאפשר רכישת רכב באמצעות מסלול גרייס שמאפשר קבלת הלוואה מיידית מבלי לשלם החזר על הקרן ב-90 הימים הקרובים. 

הלוואת בלון או גרייס? 

 רבים נוטים לבלבל בין הלוואת גרייס לבין הלוואת בלון. ננסה לעשות סדר בעניין זה. הלוואת בלון היא הלוואה שבה ההחזר הכספי על הקרן נדחה לסוף תקופת הלוואה, אך הריבית משולמת מדי חודש. מנגד, ההחזר החודשי של הקרן במקרה של קבלת הלוואת גרייס נדחה לפרק זמן מוגבל, בהתאם להחלטת הגוף המלווה.

הבדל נוסף בין ההלוואות: הלוואת בלון, בניגוד להלוואת גרייס, ניתנת כהלוואת גישור לפרק זמן מצומצם יותר. 

בעיקרון, הלוואת בלון מתאימה יותר לקהל יעד שצפוי לקבל סכום כספי גבוה מאוד בתום תקופת ההלוואה. סכום זה אמור לכסות את גובה ההלוואה שנלקחה. 

הטבלה הבאה מתמצתת את ההבדלים בין הלוואת בלון לבין הלוואת גרייס: 

 פרמטרים  הלוואת בלון הלוואת גרייס 
 עיתוי ההחזר  סוף תקופת ההלוואה  החזר חודשי, זמן קצר לאחר קבלתה
 תקופת ההלוואה  קצרה יחסית  ארוכה יותר
 למי מתאים?  מי שמקבל סכום גבוה בתום תקופת ההלוואה, סכום המכסה את גובה ההלוואה   מי שצפוי לקבל סכום כספי בטווח זמן קרוב יחסית


חישוב הלוואת גרייס

ההחזר על הלוואת גרייס הוא שונה מההחזר על הלוואות רגילות בשל הדחייה על תשלום הקרן. כך למשל, אם אנחנו לוקחים הלוואת גרייס למשך שנתיים בסכום של 65 אלף ש"ח, הרי שההחזר החודשי (עלות משוערת) יהיה 3,030 ש"ח. כמובן שבמימון ישיר נתחיל להחזיר את ההלוואה בכל חודש, בתצורה הרגילה שלה, רק בעוד 3 חודשים, במשך 24 חודשים. 

חשוב להדגיש שזו דוגמה בלבד וכי גובה ההלוואה ותנאיה מותנים בפרמטרים שונים שנוגעים למצבו הפיננסי של הלקוח. כדי להקל על תכנון ההלוואה הרצויה., 

רשת הביטחון שחברת מימון ישיר מעניקה לכם, באמצעות קבלת הלוואת גרייס, היא נוחה מבחינה כלכלית ומעודדת מאוד מבחינה נפשית. ואולם חשוב להבהיר שהאפשרות לקבלתה לצורך רכישת רכב לא צריכה לפטור אתכם מתכנון תקציבי והבנה מלאה שגם לאחר 3 חודשים תוכלו לעמוד בהחזרים החודשיים על ההלוואה. 

רוצים לשמוע עוד? יועצי המימון זמינים לשאלות, בירורים ועזרה עבורכם בטלפון:03-7215965, בימים א'-ה' בין השעות 19:00-08:00 וביום ו' בין השעות 13:00-08:00. בהצלחה!